NHL.cz na Facebooku

Z farmy k milionům. Na Ritticha navázal i jeho parťák Andersson

9. ledna 2020, 10:00

Tomáš Zatloukal

Byly časy, kdy David Rittich s Rasmusem Anderssonem oblékali dres farmářského Stocktonu a při zdlouhavém cestování týmovým autobusem o NHL jen snili. Ty časy jsou ovšem už dávno minulostí, z obou borců se stali důležité postavy Calgary Flames. A stejně jako český gólman také švédský bek si kvalitními výkony řekl o luxusní smlouvu.

Když před pár týdny Rittich vévodil statistikám NHL v počtu odchytaných minut či lapených střel, zeptali se na něj novináři i Anderssona, třiadvacetiletého rodáka z Malmö.

„Jeho vzestup mě vůbec nepřekvapuje. Už když David v létě podepsal smlouvu jen na 2,75 milionu dolarů za sezonu, věděl jsem, že je to pro Plameny skvělý kauf,“ povídal.

Teď by byl Andersson jistě rád, kdyby se stejně mluvilo také o něm a jeho novém kontraktu. Calgary se upsal na šest let, ročně si průměrně vydělá 4,55 milionu dolarů.

Oproti jeho současné gáži to bude výrazné přilepšení, vždyť mu teprve dobíhá nováčkovský pakt. Během jeho platnosti kanadský klub přesvědčil, že by měl být jedním ze stavebních kamenů defenzívy.

Andersson válel už v minulé sezoně, své první kompletní v NHL. Přechod mezi elitu zvládla bývalá hvězda juniorské OHL obstojně: talentovaný pravák nastřádal 19 bodů, v hodnocení účasti na ledě skončil na 17 plusech. Zaujal útočným pojetím hry i obětavostí. Ač ztrácel poměrně dost puků, nepropadal, byl platný ve všech třech pásmech.

V právě probíhajících ročníku je sice Andersson v mínusu, ale jedna statistika jednoduše nevládne všem. Stále si drží slušnou produktivitu (12 bodů ve 45 zápasech) a hlavně má solidní analytická čísla. Zmiňme třeba Corsi (51,5 %) či očekávané góly při hře pět na pět (51,1 %).

Nelze navíc přehlížet Anderssonův potenciál, z účastníka předloňského Utkání hvězd AHL může vyrůst elitní zadák. Vedení Flames by se jistě nezlobilo. Momentálně má totiž pro další léta pod smlouvou kromě Anderssona už jen Marka Giordana s Noahem Hanifinem.

Další obránci se mohou stát v létě volnými agenty. To platí pro TJ. Brodieho, Travise Hamonica či Michaela Stonea. Oliver Kylington získá status RFA.

Dá se tušit, že hráz před Rittichem se přes léto poměrně výrazně promění. Chybět v ní ovšem nebude Andersson, jeho parťák z AHL.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

'];