NHL.cz na Facebooku

GM Calgary vyvrací spekulace o Gaudreauově kondici: Nikdy nevypadal lépe

18. července 2020, 14:00

Ondřej Mach

Nebyla to úplně jeho sezona. Ne, Johnny Gaudreau nenavázal na předchozí ročník, kdy poprvé v kariéře atakoval stobodovou hranici. Unikátní vyřazovací část může náhled na sezonu kompletně změnit. Během tréninkového kempu se však objevily spekulace, že šestadvacetiletý křídelník není v ideálním fyzickém stavu.

Úvodní věta článku platí pro celé Calgary. Organizace z mrazivé Alberty byla loni nejlepší v Západní konferenci, z vyřazovací části ale Plameny vyletěly už po pěti zápasech. V následujícím ročníku se mělo mužstvo zase o něco posunout a v play off tak trochu vystrčit růžky.

Jenže kdo ví, zda by se Flames do vrcholové části sezony vůbec probojovali, velkou část roku se pohybovali na hraně postupu. S výkyvy formy se kromě toho potýkali loňští tahouni, jmenujme si například Gaudreaua nebo Seana Monahana.

Dlouhá pauza a restart NHL pro ně a celé Calgary může být takovou druhou šancí. V posledních dnech ale stojaté vody rozvířily spekulace, že Gaudreau nedorazil na tréninkový kemp v dobré kondici. Jedním z indikátorů mělo být to, že netrénuje po boku svých obvyklých spoluhráčů Monahana a Lindholma.

Tyto informace v pátek rázně vyvrátil generální manažer Brad Treliving. „Složení skupin nijak nesouvisí s kondicí nebo disciplinárními záležitostmi. Johnny Gaudreau nikdy nevypadal lépe. Soustředit se na jednoho hráče je podle mě nespravedlivé. Musíme přijmout preventivní opatření,“ pravil Treliving.

 

„Nedokážu mluvit dostatečně pochvalně o tom, kolik práce do toho dává Johnny. Je to evidentní, když jsem ho viděl. Nikdy nevypadal lépe, absolutně tam létá. Jsem naprosto nadšený tím, kde právě teď je,“ přidal generální manažer Flames.

Tréninku bez svých parťáků podle všeho velkou důležitost nepřikládá ani samotný Gaudreau. „Samozřejmě mi oba chybí. Od té doby, co jsem v Calgary, jsem je moc neviděl. Ale měli jsme spolu dobrou chemii, takže nevidím problém v tom, když spolu týden nebo týden a půl netrénujeme,“ zmínil americký útočník.

Jeho formu si mimo jiné pochvaluje i trenér Geoff Ward. „Hodně se mi líbil. Vrátil se ve skvělé kondici a pracuje velmi tvrdě. Pořád má na tváři úsměv, což je nesmírně důležité. To je všechno, co jsme od Johnnyho chtěli,“ řekl kouč, který mužstvo převzal na konci listopadu.

První utkání po pauze čeká Plameny 28. července, kdy se v derby postaví nenáviděnému Edmontonu. Série s Winnipegem pak odstartuje první srpnový den.

Čtěte také:
Pastrňák v karanténě! Český útočník chybí na trénincích Bruins
Golden Knights budou mít kapitána. Kdo si zaslouží céčko na dres?

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

'];